Obniżenie odszkodowania powypadkowego przez ubezpieczyciela.

Poszkodowany w wypadku może niekiedy przyczynić się do jego powstania lub zwiększenia szkód. W tym przypadku towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo pociągnąć go do odpowiedzialności i obniżyć przez to kwotę wypłaconego odszkodowania. Kiedy ubezpieczyciel tak postąpi?

Zaniżone odszkodowania powypadkowe wskutek błędu poszkodowanego.

Z praktyki wynika, że dzieję się tak za często, gdyż wina poszkodowanego nie jest aż tak duża jak zakłada ubezpieczyciel. Wiadomo, dla towarzystwa najważniejsze jest, aby wypłacić jak najniższe możliwe odszkodowanie. Jednakże należy zauważyć, że czasami zdarza się, że poszkodowany łamiąc przepisy kodeksu drogowego, przyczynia się pośrednio do szkody lub jej wielkości. Wystarczy, że jechał za szybko lub miał niewłączone światła, przez co był słabiej widoczny na drodze. Kierowca, który jest sprawdzą wypadku mógł go spowodować, ponieważ zobaczył pojazd poszkodowanego z odległości, w której nie mógł bezpiecznie wyhamować. Choć powinien zachować ostrożność na drodze, nie ponosi stuprocentowej winny. Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają wówczas procent, w jakim poszkodowany przyczynił się do powstania wypadku lub zwiększenia szkód i ten procent jest odliczany od należnej kwoty odszkodowania.

Jak uzyskać należyte odszkodowania powypadkowe – Pruszków i okolice.

Często jednak zdarza się, że ten procent jest zbyt wysoki i nie współmierny do okoliczności wypadku, dlatego w tej sytuacji należy się odwołać od decyzji i skontaktować z kancelarią odszkodowawczą, która pomoże w dochodzeniu odpowiednio wysokiego odszkodowania.

Nasz zespół niezależnych ekspertów, adwokatów i radców prawnych przeanalizuje wszystkie okoliczności zdarzenia i na tej podstawie w ramach bezpłatnej konsultacji oceni faktyczny procent przyczynienia i realną możliwość uzyskania wyższego odszkodowania.

Zapraszamy do kontaktu!