Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Dochodzenie odszkodowań z polisy OC sprawcy kolizji lub wypadku drogowego często jest dla osoby poszkodowanej drogą przez mękę. Uzyskane kwoty nie zawsze pozwalają na przeprowadzenie niezbędnych napraw w pojeździe, potrafią być czasem śmiesznie niskie. Zaniżanie wypłat należnych poszkodowanym jest niestety częstą praktyką firm ubezpieczeniowych. Jak z tym walczyć? Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Dopłata do odszkodowania Pruszków – kto może się starać?

Dopłata do odszkodowania należy się osobom, które posiadają pełnię praw do zwrotu kosztów w związku ze szkodą na pojeździe. Co ciekawe, nie muszą być one w dalszym ciągu właścicielami pojazdu. O dopłatę mogą się starać nawet w przypadku wcześniejszej sprzedaży auta, pod warunkiem, że w chwili wystąpienia szkody były jego właścicielem. Ważne jest to, że sama szkoda nie może być starsza niż trzy lata, a naprawa nie przebiegała w formie bezgotówkowej, ani na podstawie faktur.

Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Na rynku istnieje wiele firm oferujących dopłaty do odszkodowań. Zajmują się one odkupowaniem prawa do szkody od osób poszkodowanych za z góry ustaloną kwotę pieniędzy. Nie inaczej jest w Pruszkowie. Aby rozpocząć proces starania się o dopłatę, należy przedstawić firmie http://kancelariaciti.pl/ komplet dokumentów od ubezpieczyciela. Jeśli poszkodowany nie jest w ich posiadaniu, pracownicy kancelarii z pewnością chętnie pomogą mu w ich odzyskaniu. Po zapoznaniu się z dokumentami, firma przedstawi swoją ofertę wykupu. Jeśli jest ona satysfakcjonująca, poszkodowany podpisuje dokumenty, w których zrzeka się praw do odszkodowania na rzecz kupującego wierzytelność. Dopłata do odszkodowania trafia na konto poszkodowanego.

Odkupienie szkody – dochodzenie odszkodowań bez sądu.

Przede wszystkim, sprzedaż szkody daje możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych bez konieczności samodzielnego dochodzenia odszkodowań. Poszkodowany nie musi się martwić, jak uzyskać wyższe odszkodowanie. Co ważne, sam proces sprzedaży odbywa się w Pruszkowie szybko i sprawnie i nie wymaga wiele zachodu.