Jak sprzedać auto po szkodzie?

Sprzedaż samochodu zawsze wiąże się z kilkom formalnościami. Ich dopełnienie jest szczególnie ważne, kiedy chcemy sprzedać auto po szkodzie całkowitej i uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku. Jaka procedura obowiązuje w tym przypadku?

Sprzedaż auta po szkodzie – jakie szanse?

Wielu użytkowników zastanawia się, jak sprzedać auto po szkodzie, żeby dopełnić wszystkich obowiązujących formalności. Sprawa wygląda różnie w zależności od sytuacji. Pod terminem „szkoda” mogą bowiem kryć się drobne draśnięcia, jak i bardzo poważne uszkodzenia. Jeśli usterka jest niewielka, z pewnością łatwo znajdziemy nabywcę – czy to klienta indywidualnego, czy firmę. Natomiast, jeśli auto jest mocno uszkodzone, czasami nadaje się tylko na złom.

Sprzedaż auta po szkodzie – formalności

Sprzedając samochód po szkodzie – czy to do dalszego użytkowania, czy na złom – należy zacząć procedurę od sporządzenia umowy sprzedaży, żeby zabezpieczyć swoje interesy. Ważne jest, by umowa zawierała szczegółowe dane obu stron transakcji, dokładną datę sprzedaży oraz opis stanu samochodu. Drugi krok to poinformowanie starosty o dokonanej transakcji w terminie do 30 dni, a także zgłoszenie sprzedaży do ubezpieczyciela w terminie do 14 dni. Tylko wówczas możemy ustrzec się przed ewentualnymi konsekwencjami nieprzerejestrowania auta przez nowego właściciela.

Zaniżone odszkodowanie po wypadku – pomoc Pruszków

Co zrobić, kiedy ubezpieczyciel zbyt wysoko wycenił wartość wraku? Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się po pomoc do doświadczonej kancelarii odszkodowawcze w Pruszkowie, na przykład poprzez stronę http://kancelariaciti.pl/. Specjalista wie, jak sprzedać auto po szkodzie bez straty po stronie właściciela i uzyskać odszkodowanie pokrywające rzeczywistą stratę – będzie umiał rzetelnie ocenić wartość rynkową uszkodzonego samochodu, a w razie nieprawidłowej wyceny ubezpieczyciela wyegzekwuje dla właściciela wraku  odszkodowanie po wypadku i inne należne rekompensaty. Wycena wraku musi bowiem odpowiadać realiom rynkowym, jak stanowi prawo.