Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?

W razie uszkodzenia auta często pojawia się myśl: „Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy?”. Okazuje się, że można go uzyskać na trzy sposoby. Mogą w tym pomóc specjaliści, których zadaniem jest między innymi dochodzenie odszkodowań – na przykład firma kancelariaciti.pl.

Jesteś poszkodowany? Zgłoś się – Pruszków i okolice

Jeśli wina za wypadek nie leży po Twojej stronie dochodzenie odszkodowań pokryje polisa OC sprawcy. Możesz zgłosić się do jego ubezpieczyciela z wnioskiem o wypożyczenie auta zastępczego lub pokrycie kosztów wynajmu. W takim przypadku samochód zastępczy należy Ci się do momentu naprawy Twojego pojazdu lub zakupu nowego auta. Zwróć jednak uwagę na to, by koszt wynajmu był zbliżony do cen w Twojej okolicy. W innym wypadku możesz nie uzyskać pełnego zwrotu kosztów. W przypadku problemów, zwróć się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania do kancelarii z Pruszkowa.

Ubezpieczenie AC

Jeśli posiadasz wykupioną polisę AC, skorzystasz zapewne z możliwości, jakie ona oferuje pod tym względem. Szczegółowe warunki dochodzenia odszkodowań są opisane w OWU. Jednak w przypadku pojazdu z AC zazwyczaj otrzymuje się go na 3-4 dni. Ważne jest też to, by skorzystać z firmy wynajmującej wskazanej przez ubezpieczyciela. W innym wypadku możesz mieć problem z odzyskaniem wszystkich kosztów.

Auto na gwarancji

Kiedy przysługuje mi pojazd zastępczy – to również dobre pytanie do dealera. Jeśli masz nowy samochód, który obejmuje jeszcze gwarancja, możesz w niektórych sytuacjach z niej skorzystać i otrzymać pojazd zastępczy. Jest to możliwe, jeśli stłuczka nie była Twoją winą, zaś w jej skutek samochód jest zupełnie niesprawny, a termin naprawy przez warsztat już minął. Wówczas samochód otrzymujesz przeważnie na 3-4 dni.