Jakie dokumenty do ubezpieczalni?

Dopełnienie wszystkich formalności przy zgłoszeniu szkody z polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy pozwala znacząco skrócić okres dochodzenia odszkodowań. Szczególną staranność należy zachować, jeśli ubiegamy się o świadczenia w związku z doznanym uszczerbkiem na zdrowiu lub  rozstrojem zdrowia. To jakie dokumenty do ubezpieczalni będą potrzebne, zależy przede wszystkim od rodzaju poniesionej szkody.

Continue reading

Kto pomoże po kolizji drogowej?

Wypadek lub zdarzenie drogowe zawsze oznacza dużo stresu, nerwów i nieprzyjemnych formalności załatwianych w towarzystwie ubezpieczeniowym. Powstaje pytanie, kto pomoże po kolizji drogowej? W szczególności, gdy niektórzy ubezpieczyciele umniejszają rozmiar i koszty poniesionej szkody. Dążą do wypłaty jak najniższego odszkodowanie po wypadku lub uchylenia się od odpowiedzialności.

Continue reading

Jak sprzedać auto po szkodzie?

Sprzedaż samochodu zawsze wiąże się z kilkom formalnościami. Ich dopełnienie jest szczególnie ważne, kiedy chcemy sprzedać auto po szkodzie całkowitej i uzyskać należyte odszkodowanie po wypadku. Jaka procedura obowiązuje w tym przypadku?

Continue reading

Nie mogę naprawić auta po stłuczce – co mam zrobić?

Jeśli stajemy się poszkodowanymi w wypadku, w którym rozliczenie szkody całkowitej z polisy OC sprawcy nie jest dla nas korzystne, bezwzględnie należy domagać się od ubezpieczyciela pełnej kompensacji doznanej straty. Pojazd, który nie nadaje się do naprawy, możemy sprzedać lub zezłomować tak, aby środki uzyskane z odszkodowania i zagospodarowania wraku odpowiadały równowartości auta w dniu wypadku. W przeciwnym razie występujemy z dodatkowym roszczeniem względem ubezpieczyciela. Warto zwrócić się do kancelarii, która specjalizuje w dochodzeniu odszkodowań.

Continue reading