Pojazd zastępczy z OC sprawcy Pruszków – jak uzyskać auto na czas naprawy?

Poszkodowani w wypadkach drogowych mają coraz większe prawa. Całkiem niedawno w sądzie rozstrzygnięta została między innymi kwestia, na jak długo osobie poszkodowanej przysługuje pojazd zastępczy z OC sprawcy. Dowiedz się więcej.

Pojazd zastępczy z OC sprawcy – komu i na jaki okres przysługuje?

Sąd orzekł, że pojazd zastępczy z OC sprawcy przysługuje każdemu poszkodowanemu, o ile jest on mu potrzebny do normalnego funkcjonowania. Nie ma przy tym znaczenia to, czy prowadzi on działalność gospodarczą, czy też użytkuje auto do celów prywatnych. Do niedawna zakłady ubezpieczeniowe poddawały ten fakt w wątpliwość uważając, że pojazd zastępczy z OC sprawcy nie należy się w przypadku, gdy auto użytkowane jest tylko prywatnie. Taki samochód przysługuje na cały czas naprawy, a więc od dnia zaistnienia szkody do momentu odbioru zreperowanego auta. Co jednak kiedy samochodu nie opłaca się naprawiać? Całkiem niedawno sąd uznał, że samochód zastępczy należy się wówczas aż do momentu nabycia nowego auta. Nie ma przy tym określonego terminu na kupno nowego wozu.

Bezgotówkowy wynajem na czas naprawy – Pruszków i okolice.

Poszkodowani z Pruszkowa i okolic zainteresowani wynajmem bezgotówkowym oraz pomocą w załatwieniu wszelkich formalności włącznie z rozliczeniem kosztów z ubezpieczycielem mogą skorzystać z oferty: http://kancelariaciti.pl. Kancelaria udostępnia nie tylko samochody osobowe, ale i specjalistyczne czy dostawcze.  Osobie poszkodowanej przysługuje samochód w tej samej klasie. Zapraszamy do kontaktu.