Kto płaci za holowanie po szkodzie?

Wypadek. Ktoś w Ciebie uderzył. Przyjeżdża policja, pogotowie ratunkowe. Kilkanaście osób coś do Ciebie mówi, a Ty nie wiesz, co zrobić. Gubisz się, nie rozumiesz dokładnie, co się dzieje. Niemiła sytuacja, szczególnie w momencie, w którym to Ty jesteś poszkodowany, a ktoś wymaga od Ciebie, abyś na przykład usunął swój pojazd z drogi. Kiedy możesz samodzielnie usunąć pojazd z miejsca wypadku, problem  znika. Lecz co w momencie, w którym potrzeba lawety, kto płaci za holowanie po szkodzie?

Teoria a rzeczywistość.

W idealnym świecie, który nie istnieje, ubezpieczyciel sprawcy powinien Ci zaproponować holowanie. Wie, że to jego klient zawinił i ponosi odpowiedzialność. Niekiedy realia są jednak inne. Musisz sam za to zapłacić, ale masz prawo ubiegać się o odszkodowanie po wypadku. Aby to zrobić, musisz wystąpić o uznanie holowania jako szkody. W innym wypadku możesz pożegnać się z wydanymi pieniędzmi.

Odszkodowanie po wypadku Pruszków – do kogo się zwrócić?

Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, jak na przykład specjalistów z kancelariaciti.pl w Pruszkowie, którzy będą reprezentować Twoje prawa przed towarzystwem ubezpieczeniowym i uzyskają odszkodowanie po wypadku. Podsumowując, zderzenie teorii z rzeczywistością bywa smutne. Nie warto jednak się poddawać, ale pamiętać, kto płaci za holowanie po szkodzie. Nie jest to poszkodowany, a sprawca wypadku. Jeśli ubezpieczyciel uzna inaczej, trzeba się odwołać!