Czy muszę naprawić pojazd po szkodzie?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych pozwala poszkodowanemu na ubieganie się o odszkodowanie w przypadku, gdy auto ulegnie uszkodzeniu z winy drugiego kierowcy, ale czy muszę naprawić pojazd po szkodzie?

Jak naprawić auto z ubezpieczenia?

Po wypadku dochodzenie odszkodowań jest jak najbardziej zasadne, ponieważ pozwala nam wyrównać straty powstałe na skutek stłuczki, którą nie my spowodowaliśmy. W większości przypadków właściciele uszkodzonych aut wybierają opcję odszkodowania po wypadku w formie gotówkowej. Jest ona korzystna, ponieważ pozwala naprawić auto w dowolnym warsztacie, z użyciem oryginalnych lub nieoryginalnych części. Przedstawia się ubezpieczycielowi kosztorys naprawy auta lub faktury, na podstawie których wypłacane jest odszkodowanie o odpowiedniej wysokości. Czy muszę naprawić pojazd po szkodzie? Powinniśmy otrzymać kwotę przewidywanych kosztów naprawy niezależnie od tego, czy rzeczywiście takiej naprawy dokonamy.

Jak dochodzić swoich praw? Pomoc dla poszkodowanych – Pruszków i okolice

Dochodzenie odszkodowań komunikacyjnych jest trudnym i czasochłonnym procesem. Najlepiej zlecić je specjalistom, takim jak kancelariaciti.pl. Kancelaria odszkodowawcza w Pruszkowie kompleksowo zajmie się uzyskaniem odszkodowania odpowiedniej wysokości od firmy ubezpieczeniowej. Istotne jest, by wspierać się doświadczeniem profesjonalistów i nie godzić się na mniejsze kwoty, niż nam przysługują.