Jak długo można jeździć samochodem zastępczym?

Czy zadałeś sobie kiedyś to pytanie? Zapewne nie. Pojawiło się natomiast teraz, w obliczu wypadku komunikacyjnego, kiedy twoje auto odmówiło posłuszeństwa, a przed tobą proces dochodzenia odszkodowań.

Zniszczone auto – na co mogę liczyć?

Jeżeli doszło do kolizji w trakcie podróży, a to nie ty byłeś jej sprawcą, możesz domagać się pojazdu zastępczego. Kosztami obciążone zostanie ubezpieczenie OC winnego tej sytuacji. To jak długo można jeździć samochodem zastępczym, będzie zależało od rozmiaru szkód, których doświadczyła Twoja własność.

Dochodzenie odszkodowań Pruszków – skuteczne pomoc.

Jeżeli nie orientujesz się, jak przeprowadzić całą sprawę z odszkodowaniem, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. W ofercie firmy kancelariaciti.pl z Pruszkowa znajdziesz kompleksowe usługi dochodzenia odszkodowań – od momentu wystąpienia szkody do wypłaty pieniędzy.

Jak to jest z tymi szkodami?

Kiedy twój pojazd uległ tak dużym zniszczeniom, że nie da się lub nie opłaca oddawać go do mechanika, mamy do czynienia ze szkodą całkowitą. W takim wypadku auto zastępcze przysługuje co najmniej do chwili wypłacenia odszkodowania. W sytuacji szkody częściowej rozpatrujemy dwa warianty, od których zależy to, jak długo można jeździć samochodem zastępczym. Gdy auto nie jest zdolne do jazdy, pojazd dostaniesz od dnia szkody do dnia naprawy. Natomiast, kiedy możemy poruszać się swoim samochodem — tylko na czas jego pobytu w warsztacie.