Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni?

Nikt nie zaprzeczy temu, iż ubezpieczenia są z całą pewnością niezbędnym wynalazkiem. Wypadkowi może ulec każdy z nas. Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia umożliwia w takich sytuacjach dochodzenie odszkodowań w związku z poniesionymi startami. Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni? Jakie terminy obowiązują ubezpieczyciela?

30 dni na wypłatę kwoty bezspornej

Jak czytamy na stronie internetowej http://kancelariaciti.pl/ prawo precyzyjnie określa to, jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni. Podstawowym terminem, jaki obowiązuje ubezpieczyciela, jest trzydzieści dni na wypłacenie pieniędzy. Niekiedy jednak sytuacja i okoliczności wypadku są niejasne i wymagają dalszych wyjaśnień – w celu ustalenia, jak wysoka kwota odszkodowania powinna zostać przyznana. W takiej sytuacji ubezpieczyciel może przedłużyć termin wypłacania odszkodowania do 90 dni. Musi jednak w ciągu 30 dni wypłacić kwotę bezsporną – czyli tę sumę pieniędzy, która bez żadnych wątpliwości powinna zostać przyznana osobie ubiegającej się o odszkodowanie.

Dochodzenie odszkodowań przed sądem – pomoc dla poszkodowanych z Pruszkowa

Jak długo czekać na pieniądze z ubezpieczalni, gdy ubezpieczyciel nie dotrzymuje terminów i nie chce wypłacić należnej nam kwoty? Dochodzenie odszkodowań w sądzie jest dość częstą sytuacją – zwłaszcza wtedy, kiedy pieniądze, które powinniśmy otrzymać, są dość znaczną sumą. Dzięki pomocy prawników z kancelarii odszkodowawczej w Pruszkowie można wywalczyć przyznanie pieniędzy, które się nam należą i otrzymać je przed zakończeniem postępowania sądowego.